Po sąsiedzku

26.05.2018 / Kolorowa Aleja

Dobrze jest się spotkać... Po sąsiedzku

Wylegiwanie się na leżakach, sąsiedzkie pogaduchy, porady specjalistów, pyszne jedzenie, zajęcia plastyczne i wata cukrowa - przed nami kolejne majowe wydarzenie w ramach cyklu Kolorowa Aleja. W sobotę, 26 maja Urząd Miasta Szczecin i spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia zapraszają mieszkańców oraz turystów na festyn rodzinny pn. "Po sąsiedzku", gdzie dzieci będą mogły swobodnie pohasać, a dorośli odpocząć, ale również spokojnie porozmawiać.

Dla najmłodszych przygotowano konkursy i zabawy. W specjalnej Strefie Eko dzieci będą mogły samodzielnie wykonać ekologiczne wiatraczki, samoloty, a także ulepić rybki z plasteliny. Dodatkową rozrywkę zapewni Strefa Gier Osiedlowych, gdzie nie zabraknie gry w klasy, kółko i krzyżyk, bierki, kości, sznura, ale też tradycyjnej gumy do skakania. Dla rodziców to idealna okazja do tego, żeby powspominać najwspanialsze gry z dzieciństwa.

Podczas wydarzenia szczecińskie rady osiedli przedstawią nam to, czym zajmują się na co dzień. Członkowie samorządów osiedlowych zapewnią uczestnikom ciekawe atrakcje, zabawy i inne niespodzianki. My ze swojej strony gwarantujemy radom doskonałą zabawę podczas Turnieju Sąsiedzkiego. Uczestnicy powalczą o miano najlepszego spośród wszystkich rad obecnych na festynie. Przed nimi wyścig z czasem, sprawdzenie swojej wiedzy i zręczności w tzw. zawodach gier minutowych.

Nie zabraknie również smakołyków – burgerów, popcornu, waty cukrowej oraz lodów. Co więcej, szczecińskie rady osiedli i ich członkowie wykażą się kulinarnie na scenie w konkursie na najciekawszą wariację, znanych, lubianych przez wszystkich, naleśników! W programie przewidziano także Talent Show, w którym swoje uzdolnienia zaprezentują między innymi osiedlowe przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych.

Podczas gdy dzieci będą korzystać z zabaw i animacji, chętni rodzice skorzystają z porad specjalistów w specjalnie przygotowanych na tę okazję strefie. Trener biznesu, makijażystki, trenerzy fitness - ci specjaliści posłużą swoją wiedzą i radami.

Podczas festynu przekonamy się, że każdy umie ratować. Nastolatki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Szczecinie przeszkolą rodziców i dzieci m.in.: z wzywania pierwszej pomocy, przygotowania opatrunku czy reanimacji noworodka.

Tego dnia nie zapomnimy o naszych sąsiadach, z którymi codziennie mijamy się na osiedlu oraz wymieniamy uprzejmościami na schodach. Przygotowaliśmy dla nich niespodziankę. "Najlepszy sąsiad na świecie", "witamy nowych sąsiadów" i "przepraszamy za hałasy" - te hasła znalazły się na specjalnie przygotowanych na tę okazję zawieszkach na klamkę, które będzie można podarować swoim sąsiadom.

Więcej:

www.KolorowaAleja.pl

www.facebook.com/KolorowaAlejaSzczecin

Partnerem Kolorowej Alei jest inwestor projektu „Czysta Odra w Szczecinie”. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Szczecin i spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się