Atrakcje

Gość specjalny: Darek Stolarz


W tym roku gościem specjalnym naszych targów będzie Darek "Stolarza" Wardziak, znany z takich programów jak m.in ,,Dorota Was Urządzi", ulubieniec tysięcy Polaków.Darek Wardziak podzieli się z targowymi Gośćmi tajemnicami umiejętnego majsterkowania. Stolarz i projektant mebli z ogromną pasją do tworzenia udowodni, że wystarczą chęci i wyobraźnia, by wyczarować „coś z niczego”. Umiejętności, które są przecież równie ważne, będzie można nabyć podczas warsztatów z Darkiem Stolarzem podczas naszych targów.

Ostatniego dnia targów Darek wspólnie z odwiedzającymi targową halę rzuci się w wir majsterkowania. W programie pokazy stolarskie i remontowe, spotkania z fanami, porady branżowe i – oczywiście – spotkanie na targowej scenie, podczas którego zmierzymy się z ogromną wiedzą i… ciętymi ripostami naszego gościa specjalnego.


Strefa „Pimp Your Room”

Chcesz wyremontować mieszkanie lub odświeżyć jeden z pokoi, ale nie wiesz, od czego zacząć? Nie wiesz, czym różni się farba akrylowa od lateksowej i która będzie lepsza do sypialni? Spokojnie… Z pomocą przychodzą targi Bud-Gryf & Home i strefa „Pimp Your Room”! Od teraz nie musisz uczyć się na własnych remontowych błędach!

Strefa Pimp Your Room to specjalnie wybudowany pokój, który podczas targów będzie sukcesywnie remontowany. Tym sposobem w ciągu trzech dni z pomieszczenia ze ścianami z płyt kartonowo gipsowych i podłogą z płyt OSB powstanie kompleksowa przestrzeń gotowa do zamieszkania. Wspólnie ze specjalistami obecnymi na imprezie będziemy malować ściany, szpachlować dziury, montować karnisze, kłaść panele, wieszać półki. Wszystko to z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu znajdującego się w ofercie naszych wystawców. Szeroka gama problemów, które napotkają podczas remontu nasi budowlańcy pozwoli wszystkim zainteresowanym sprawdzić się w roli majstra. To niebywała szansa na przygotowanie się do remontu własnego M. Dzięki temu możemy uniknąć błędów, które czyhają na ekipy remontowe w czterech ścianach naszych kuchni, łazienek, sypialni i salonów.


Strefa Ergonomii

umiejętne zagospodarowanie przestrzeni biurowej, magazynowej, socialnej.

Ergonomia to nauka o pracy, odpowiadająca na pytanie, jak dostosować pracę i jej miejsce do możliwości psychofizycznych człowieka. Dzięki targowej Strefie Ergonomii dowiemy się, w jaki sposób przygotować biuro, by pracownicy pracowali bezpieczniej, wygodniej i efektywniej. Poznamy także najnowsze rozwiązania, które zapewnią optymalne funkcjonowanie pracowników w ich miejscu pracy.

W Strefie Ergonomii podczas Targów BUD-GRYF&Home znajdzie się ciekawy, nowoczesny asortyment, który gwarantuje ergonomiczne i nowoczesne zagospodarowanie przestrzeni. W programie także pokazy ekspresów do kawy do firm oraz dyżury specjalistów, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania związane z ergonomicznym, targowym asortymentem.


Malujemy techniką bezpowietrzną


Podczas targów odbywają się pokazy z bezpowietrznej i powietrznej aplikacji materiałów stosowanych w budownictwie. Przez trzy dni trwania wydarzenia wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z metodą bezpowietrznego natrysku agregatem malarskim, szpachlarskim oraz możliwością bezpowietrznego natrysku tynków agregatem tynkarskim. Ponadto uczestnicy targów mogą samodzielnie spróbować nałożyć gładź, pomalować lub nałożyć tynk strukturalny. Specjalistyczną wiedzą służą eksperci, którzy odpowiedzą na najczęściej zadawane pytania. Pomogą dobrać odpowiedni agregat oraz poinformują o najczęściej popełnianych błędach podczas aplikacji. Pokazy przygotowane są przez firmy Pagat oraz Planeta-Budowlana.

NOWOŚĆ!

Strefa termoizolacji: piany poliuretanowe, wdmuchiwanie celulozy: Reactor, Turbisol


Konkursy dla siłaczy

Każdy

dobry budowlaniec, niezależnie od płci, musi wykazać się wytrzymałością,

cierpliwością i uporem w dążeniu do celu. Sprawdzianem tych umiejętności będą

zawody zorganizowane przez firmę PAGAT podczas Targów BUD-GRYF&Home. W

programie:

  • Spacer farmera, a więc wyścig targowymi alejkami z dwoma wiadrami gładzi w dłoniach
  • Waga płaczu, czyli trzymanie w wyciągniętych rękach agregatu przez jak najdłuższy czas.

Skoro zawody, to i nagrody. Sponsor, firma PAGAT, zadbała o to, by zwycięzcy nie wyszli z targowej hali z pustymi rękami!


Strefa Piwna

Na terenie Targów powstanie Strefa Piwna, w której spróbować będzie można m.in. piwa Budowlańca, stworzonego specjalnie na nasze wydarzenie.


Strefa, stworzona wraz ze znanym już naszym mieszkańcom Szczecin Beer Festem, znajdzie się zarówno na samej hali targów, jak i tuż przed wejściem. Tak, by po wędrówce między korytarzami stoisk usiąść, odrobinę odpocząć i spróbować różnorodnych piw kraftowych.

Partnerem strefy jest Markiz Serwis i Spa Ogrodowe.

Warsztaty Małego Inżyniera

Wszystkich młodych naukowców zapraszamy do wspólnego eksperymentowania w Strefie Małego Inżyniera!

Wszystkim biorącym udział w warsztatach nie straszne będą kolby, probówki i pipety! Nauka może być nie tylko niezwykle interesująca, ale także potrafi zaskoczyć różnorodnością barw! Czy naukowiec może być artystą? Ależ oczywiście! Mali Inżynierowie przygotują kolorowe drinki we wszystkich kolorach tęczy!

Dla najmłodszych przygotowany będzie specjalny kącik! Znajdziecie tu m.in. kolorowanki oraz matę z kolorowymi klockami.


Warsztaty z Twórczą Cytrynką

Najmłodsi uczestnicy Targów będą mogli spróbować swoich sił w tworzeniu słodkości. Wraz Twórczą Cytrynką nauczą się robić lizaki, cukierki i inne pyszności!Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się