O nas

#Żegluga Szczecińska #Turystyka #Wydarzenia

- te trzy hasła najlepiej charakteryzują naszą Spółkę.

W naszych kompetencjach leży m.in. administrowanie nabrzeżami stanowiącymi własność zarówno Gminy Miasto Szczecin jak i samej Spółki. Do zadań Spółki należy również zarządzanie szczecińskimi bulwarami, w tym m.in. utrzymanie czystości na terenie bulwarów, opieka nad Aleją Żeglarzy oraz nad punktami handlowo-usługowymi.


Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia Sp. z o.o. sprawuje również nadzór nad wyjątkowymi zakątkami wodnymi. Są to miejsca rekreacyjne przeznaczone m.in. dla żeglarzy, kajakarzy, turystów czy ornitologów. Trzy z nich zostały zlokalizowane na rzece Święta: Zakątek Kwadrat, Zakątek Głebia, Zakątek Orły (przy ujściu rzeki do jeziora Dąbie); czwarty zaś znajduje się na kanale Wydrnik: Zakątek Wydrnik. Można je odwiedzić, korzystając z motorówek udostępnianych w naszej wypożyczalni łodzi, którą prowadzimy w bosmanacie przy ul. Zbożowej na szczecińskiej Łasztowni.

W 2016 roku do zadań spółki ŻSTW dołączyła również organizacja imprez. Działalność eventowa opiera się na kompleksowej organizacji wydarzeń w przestrzeni miejskiej. Jednym z projektów realizowanych przez Spółkę jest Kolorowa Aleja. W jego ramach odbył się m.in. ciepło przyjęty przez mieszkańców Jarmark Bożonarodzeniowy na trzech szczecińskich placach, podczas którego szczecinianie i turyści mogli poczuć niezwykły klimat świąt. W 2017 roku w przestrzeni Alei Kwiatowej zaplanowano kolejnych siedem różnorodnych wydarzeń, w tym m.in. Jarmark Wielkanocny, Miasto-Ogród i drugi Jarmark Bożonarodzeniowy.

Największą imprezą, którą współorganizuje Spółka, jest finał regat The Tall Ships Races, który w dniach 5-8 sierpnia 2017 r. odbędzie się w stolicy Pomorza Zachodniego.

Nie zapominamy również o wydarzeniach o charakterze wystawienniczym. Na przełomie marca i kwietnia w hali przy ul. Struga odbyły się największe targi budowlane w naszym regionie – BUD-GRYF.

Pośród zadań realizowanych przez spółkę znalazła się również promocja turystyki. Obecnie mieszkańcy i turyści korzystać mogą z dwóch miejskich Centrów Informacji Turystycznej (CIT Szczecin), znajdujących się na Alei Kwiatowej (pl. Żołnierza 20) oraz na dworcu PKP (ul. Kolumba 1).

Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia ma w swojej ofercie również nowoczesny i profesjonalny system akredytacji ACCREDI, pomocny przy organizacji wydarzeń takich jak konferencje, targi, imprezy sportowe, zawody i kongresy. Nasz system sprawdził się m.in. podczas organizacji eliminacji do Mistrzostw Europy w piłce ręcznej.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się