31 05 2019

Dni Morza – mnóstwo uśmiechu i zabawy

Dni Morza to nie tylko niepowtarzalna atmosfera czy przepiękne żaglowce oraz oldtimery. To również mnóstwo innych towarzyszących atrakcji. Zapraszamy do stref sportowej oraz dziecięcej.

Strefy dziecięca oraz sportu dostępne będą przez wszystkie dni tegorocznych Dni Morza. W piątek wystartują o godzinie 16 i czynne będą do godziny 20. W sobotę będzie można odwiedzać je znacznie wcześniej, bo od 12. Podobnie, jak w piątek z atrakcji skorzystamy do godziny 20. Ostatniego dnia wydarzenia, w niedzielę, dostępne będą od południa do godziny 19.

Na Łasztowni ustawiona zostanie scena, na której będziemy mogli podziwiać występy wokalne, muzyczne, czy interaktywne spektakle. Dostępny będzie także gigantyczny dmuchany tor przeszkód typu wipeout. Przez cały czas trwania imprezy przygotowanych zostanie mnóstwo konkursów z nagrodami oraz innych niespodzianek.

Z kolei w Strefie Sportu na Wyspie Grodzkiej znajdziemy stanowiska sumo, spikeball czy skimboard, na którym poślizgamy się na wodzie. Znajdą się w niej: zamek do skakania, ring bokserski, dmuchany dart, plenerowe kręgle, czy siłomierz kopacza. Strefa sportowa zdominowana będzie głównie przez zabawę związaną wyłącznie z uśmiechem oraz zdrową rywalizacją.

Przyjedzie rodzina Łopacińskich

Bez wątpienia dużą atrakcją będą spotkania i zabawy, w ramach 3. edycji Family Sport Festival, z rodziną Łopacińskich. Łopacińscy, to zwykła polska rodzina z dwójką dzieci, która odważyła się wymarzyć i zrealizować wyprawę dookoła świata. Autostopem i tanimi autobusami pokonała z plecakami 114 tys. km. Odwiedziła 42 kraje na 5. kontynentach.

Łopacińscy 184 razy spali w domach odwiedzanych rodzin, 80 razy w kościołach, 33 razy w autobusach, 26 nocy spędzili w namiotach. Odwiedzili m.in. Honduras, Zambię, Burundi, Nikaraguę, Laos, Kubę i Zimbabwe. Podróżując wspólnie z dziećmi przypominali o prastarym fundamencie każdego społeczeństwa - instytucji rodziny, która we współczesnych czasach spychana jest na pogranicze zainteresowania europejskich elit. Spotkanie z nimi to niezwykła opowieść o prawdziwym życiu, tym co w nim ważne, piękne, trudne i zaskakujące. To nauka szacunku do inności, przy zdecydowanej obronie własnych wartości. To opowieść o drzemiącej w każdym sile sprawczej, którą wystarczy tylko uruchomić, aby osiągnąć wielkie cele.

Gośćmi polska reprezentacja w AMP Futbolu

Kolejnymi niesamowitym gośćmi będą przedstawiciele polskiej reprezentacji AMP Futbolu. Co to za dyscyplina? Jest to rodzaj piłki nożnej rozgrywanej przez zawodników po jednostronnej amputacji kończyny dolnej – w przypadku graczy z pola, lub kończyny górnej u bramkarzy. Obecnie dyscyplina uprawiana jest w ponad 40. krajach.

Strefa Młodego Czytelnika

W związku z coraz większą świadomością rodzicielską w temacie czytania literatury dla dzieci i młodzieży, jak również sąsiedztwem tegorocznego Pleneru Literackiego „Odkryj książkę na nowo” stworzona zostanie strefa młodego czytelnika z „ciocią FiKą". Będzie to miejsce wyjątkowych spotkań z autorami, interaktywnych czytanek, warsztatów.

W strefie nie zabraknie programu Szczecin Przyjazny Rodzinie. Oprócz pozyskania przydatnych informacji na temat korzyści z uczestnictwa w nim, rodzice i opiekunowie z dziećmi będą mogli liczyć na szereg atrakcji: przestrzeń twórczej aktywności, gdzie każde dziecko według własnej wyobraźni, w formule warsztatowej, będzie miało okazję do tworzenia dzieł związanych z morskimi opowieściami, miejsce gier i zabaw dla całej rodziny.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się